
Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Slavutych
9 червня у стінах гімназії відбулася Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Slavutych "Освітній Кластер: дієві практики педагогічного партнерства", учасниками якої стали 211 освітян/-ок з великих і малих територіальних громад - це вчителі, батьки, учні - усі небайдужі до розвитку освітнього процесу. Для Славутицької гімназії “КрОКус” — це подія року, що ще раз закцентувала спроможність команди реалізовувати нові проєкти, втілювати ідеї, надихатись самим і надихати інших.
Мета події: розкриття потенціалу освітнього кластеру для реалізації спільних цілей, сприяння ефективному використанню практичних партнерських ресурсів різних закладів освіти та інших організацій через об’єднання зусиль у розвитку учнівства, вчительства, батьківства, громади.
Ознайомитися з програмою не)конференції можна за покликанням - "Програма міні-EdCamp Slavutych.pdf"
Під час урочистого відкриття вшановано пам’ять загиблих Героїв та акапельно виконано Гімн України; озвучено алгоритм дій за сигналами “Повітряна тривога”; продемонстровано відеопривітання від команди EdCamp Ukraine та прокоментовано 6 принципів EdCamp.
Патріотичний складник підсилено хореографічною композицією “Вільна”.
За Програмою заходу проведено панельну дискусію «Конкуренція VS партнерство: що рухає освіту?» за участю міського голови, громадськості, активної молоді, батьківства, бізнесу — про те, як будувати не змагання, а взаємодію.

У форматі Speed Geeking учасники й учасниці познайомилися з експертами заходу та змогли обрати актуальну для себе майстерку.
Перша паралель експертних сесій

-
Майстерка від команди GoGlobal – Оксани Горнак і Нікіти Коротаєва – експертів з впровадження гейміфікаційних елементів у навчальний процес.
-
Надія Білоусова – досвідчена педагогиня, яка активно займається інноваціями в освіті та розвиває методи використання новітніх технологій у навчанні.
-
Антоніна Харитонова – сертифікована тренерка НУШ, досвідчена педагогиня з впровадження новітніх методів навчання для подолання освітніх втрат.
-
Марина Саєнко – адвокатка, бізнес-медіаторка, тренерка з комунікації, – поділилася багаторічним досвідом у сфері конфліктології, навчанні ефективних способів взаємодії.
-
Дар’я Кремер – фахівчиня з корекційної роботи, логопедка, керівниця Інклюзивно-ресурсного центру (м. Славутич) – розкрила тему: «Партнерство заради розвитку: ефективна взаємодія педагогів і батьків дітей з особливими освітніми потребами»
-
Ростислав Перехожук – “Мандруючий учитель” розкрив тему: “PoSTEMо разом з дітьми!”
- Денис Ланько та Єлизавета Коваленко – експерти з комунікацій і громадські активісти, які втілюють інноваційні підходи до розвитку медіа-комунікацій в освіті.
-
Арина Старовойтова поділилася досвідом у створенні ефективних взаємодій між школою, батьками, громадою, владою, бізнесом і дітьми.
Друга паралель експертних сесій

-
Майстерка від команди із цифрової безпеки дітей і молоді «Аси Інтернету»: Юлія Пожитько, сертифікована тренерка, СЕЕН-педагогиня… і Тетяна Бойко, тренерка НУШ, освітня експертка з розвитку безпечного цифрового середовища…
-
Ніна Баришевська – філологиня, керівниця Відділу культури, національностей та релігій, поетикиня, експертка в сфері культури та творчості, – говорила про «Покинуті секрети…», або як відшукати натхнення”
-
Віктор Одиниця – керівник Соціально-психологічного центру Славутича, має багаторічний досвід у роботі з командними процесами, психологією груп та ефективною взаємодією між учасниками різних колективів.
-
Юрій Дятлов – завідувач кафедри фізики та астрономії Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка. Тема: «Освітня платформа «КРАЇНА МРІЙ»: безпечне, доступне та цікаве навчання»
-
Олександр Думишинець навчав освітян ефективно використовувати технології для покращення навчального процесу.
-
Богдана Кидиба – має багаторічний досвід роботи з молоддю та глибоке розуміння того, як побудувати ефективну комунікацію між різними поколіннями.
-
Наталія Бардакова – директорка, яка не тільки керує школою, але й активно впроваджує освітні ініціативи.
-
Сергій Степаненко – учитель історії, сценарист проєкту Pi-stacja UA. Тема: «Відеопомічник на щодень: як ролики Pi-stacja UA допоможуть подолати освітні втрати?»
-
Загалом організовано дві експертні панелі (16 сесій) з актуальних питань трансформації освіти, Нової української школи, генерування корисного й практичного інструментарію вчительства тощо.
Особливу сесію “Секрет Сили Спільноти” провела команда десанту EdCamp Ukraine:
Віра Богданова – заступниця директора з освітньої діяльності та викладачка історії КМДШ Голосіїв.
Олександр Думишинець – учитель інформатики, автор курсів, коуч із цифровізації освіти.

Під час особивої сесії відбулась тепла й відверта розмова про те, як спільнота ЕдКемп змінює освіту, підтримує у складні часи й допомагає професійно зростати. Люди — це найцінніший ресурс. У складний час випробувань війною освітяни об’єднуються для натхнення, взаємопідтримки, професійного розвитку. Учасники та учасниці отримали корисні ресурси за блоками: «Про себе», «Про співпрацю», «Про світ».
Для учасницького кола презентовано державну освітню інформаційну систему “Мрія”.
Спікери:
В’ячеслав Різник, керівник регіонального відділу впровадження «Мрії» у Київській області;
Анна Данилюк, експертка з навчання «Мрії».
У день заходу сформовано учительську паралель - (8 сесій).
Детальніше ознайомитися з програмою можна за покликанням - "Учительска паралель".
Учительські сесії стали корисними активностями з обміну досвідом, практикування у креативних стратегіях та нестандартних рішеннях в освіті (в тому числі ідеї використання робототехніки та STEM-технологій; гейміфікація; сучасні підходи для надолуження освітніх втрат).
Під час каво-перерви зі смаком доброчинності проведено благодійну акцію на підтримку проєкту “Сад Життя”, ініційовану ГО “Жити попри все” у пам’ять про загиблих Захисників України.
Під час другої каво-перерви з ароматом ресурсу відпрацьовані ресурсні практики відновлення, балансування та підтримки спільно з фахівчинями Центру життєстійкості Славутича: вправи на саморегуляцію, міні-гра “Правда чи дія: легкість та ресурс”, нейровправи з кінезіомішечками, арт-терапевтична вправа “Мапа мого тіла”, вправа “Три дзеркала”, робота з МАК-картами, артрелаксація, “Палітра емоцій”.

У фінальній частині проведено рефлексію події, висловлені подяки партнерскому колу.
Координаторкою вручені подяки за експертний внесок в організацію програми підвищення кваліфікації.

Також подякували нашим партнерам за їх внесок
Партнери, які підтримали наш міні-EdCamp:
Управління освіти і науки Славутицької міської ради
Агенство регіонального розвитку м.Славутича
Туристично-інформаційний центр
Центр життєстійкості м.Славутича
Компанія “МедіаДім”
ТОВ “Виробниче підприємство “Енергія”
Відділ культури, національностей та релігій
КП “Кіноконцертний комплекс”
Краєзнавчий музей міста Славутич та Чорнобильської АЕС
Емоційним завершенням заходу стало спільне виконання пісенної композиції “Бо щастя — це...”
Протягом дня для створення позитивної атмосфери події у приміщеннях Славутицької гімназії “КрОКус” діяли стилізовані фотозони.
Пам’ятним мерчем про подію стали екоторбинки з логотипом.
Учасників/-ниць приємно здивувала “Березнева каша по-славутицьки” — вуличний обід-інсталяція про спільноту славутичан, які продемонстрували свою єдність під час окупації та ізоляції міста у березні 2022 року.

В умовах воєнного стану в Україні, на жаль, мінімізовані можливості для офлайн комунікації. Близько 50% учасників вперше були присутні на (не) конференції у форматі EdCamp, для когось EdCamp став відкриттям. ЕдКемп Славутич — став відкритою платформою для проф-спілкування, нових знайомств, відкритого обміну досвідом та опанування сучасними технологіями й інструментами.
Педагоги підкреслили Силу Спільноти сміливого вчительства, зрозуміли, що необхідно партнерити для змін і оновлення, втілення нових ідей, що ділитися досвідом необхідно і цікаво, що зміни можливі, коли ми разом; відбулося «ресурсне перезавантаження». Підтвердженням тому є висловлювання учасників/-ць:
«дякую за можливість долучитись і радію, що було корисно»;
«щиро вдячна за ОК-заряд енергії ЕдКемп»;
«зміни в освіті можливі, коли є такі шалені люди»;
«тепло так в серці після відвідин Славутича...я бачив Славутич в людях — і це найголовніше»;
«написання історії міні-EdCamp у Славутичі вдалося! Хоч були тривоги, укриття, прикордонна зона, але разом ми сила!»,«у місті, що народилось з трагедії і живе з гідністю, говорили про співпрацю замість конкуренції, про довіру між учителями, батьками, учнівством»;
«і знову EdCamp: не формат, а стан! Простір, де хочеться бути, ділитись, слухати і відчувати силу спільноти».
EdCamp Slavutych став потужним майданчиком партнерства, професійного росту, єднання, коли спільнота говорить однією мовою!

